Naruto
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naruto

 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 naruto uzumaki (parerea mea despre el)

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
uchiha_tears
Academia Ninja
Academia Ninja
uchiha_tears


Numarul mesajelor : 45
Localisation : lost in his dark tears
Data de inscriere : 29/10/2008

naruto uzumaki (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: naruto uzumaki (parerea mea despre el)   naruto uzumaki (parerea mea despre el) Icon_minitimeDum Noi 30, 2008 11:49 am

naruto uzumaki (parerea mea despre el) ::


Naruto Uzumaki este principalul protagonist al seriilor Naruto. Este primul personaj creat de Kishimoto în timpul concepțiilor inițiale ale seriilor, fiind destinat să aibă numeroase trăsături din alte creații shōnen, inclusiv Son Goku din seriile Dragon Ball. Naruto este un ninja afiliat cu satul Konoha, dorind să devină un Hokage, sau liderul satului. Datorită faptului că este gazda Vulpii cu Nouă Cozi, este ostracizat de ceilalți săteni. El compensează acest lucru cu personalitatea sa și, pe parcursul seriilor, reușește să se împrietenească cu alți ninja din satul Konoha și din alte sate. Are o relație foarte apropiată cu colegul lui ninja, Sasuke Uchiha ninja, tratându-l ca un frate. După plecarea lui Sasuke, Naruto face tot posibilul de a-l aduce înapoi cu orice preț. În seria Shippuden el se întoarce în Konoha dupa o absență de doi ani și jumătate. Devenind mai puternic și mai matur cu fiecare zi, Naruto încearca să se apropie din ce în ce mai mult de cele 2 scopuri principale: Sasuke și titlul de Hokage. În seria japoneză este dublat de Junko Takeuchi iar în cea engleză de Maile Flanagan. Naruto este nascut pe 10 octombrie, zodia balanței.
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

naruto uzumaki (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: naruto uzumaki (parerea mea despre el)   naruto uzumaki (parerea mea despre el) Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 11:28 am

Suuper:)
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
UchihaMadara
Genin
Genin
UchihaMadara


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 28
Localisation : Bistrita
Data de inscriere : 13/12/2009

naruto uzumaki (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: naruto uzumaki (parerea mea despre el)   naruto uzumaki (parerea mea despre el) Icon_minitimeLun Dec 14, 2009 9:28 am

super
Sus In jos
UchihaMadara
Genin
Genin
UchihaMadara


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 28
Localisation : Bistrita
Data de inscriere : 13/12/2009

naruto uzumaki (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: naruto uzumaki (parerea mea despre el)   naruto uzumaki (parerea mea despre el) Icon_minitimeLun Dec 14, 2009 9:29 am

Unii cred ca e tantalau dar e glumetz
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

naruto uzumaki (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: naruto uzumaki (parerea mea despre el)   naruto uzumaki (parerea mea despre el) Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 5:09 am

Da face toate astea ca sa atraga atentia
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Continut sponsorizat





naruto uzumaki (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: naruto uzumaki (parerea mea despre el)   naruto uzumaki (parerea mea despre el) Icon_minitime

Sus In jos
 
naruto uzumaki (parerea mea despre el)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Uzumaki Naruto(date generale despre familie)
» jiraia - (parerea mea despre el)
»  parerea noastra despre Orochimaru
» sasuke uchiha (parerea mea despre el)
»  Salut discutie despre jocurile naruto

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto :: Useri :: Personaje-
Mergi direct la: