Naruto
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naruto

 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 sasuke uchiha (parerea mea despre el)

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
uchiha_tears
Academia Ninja
Academia Ninja
uchiha_tears


Numarul mesajelor : 45
Localisation : lost in his dark tears
Data de inscriere : 29/10/2008

sasuke uchiha (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: sasuke uchiha (parerea mea despre el)   sasuke uchiha (parerea mea despre el) Icon_minitimeDum Noi 30, 2008 11:44 am

sasuke uchiha (parerea mea despre el) :: Very Happy



Sasuke Uchiha este unul din membrii Echipei 7. A fost creat de Kishimoto pentru a fi un rival pentru Naruto, la fel și un "geniu rece", lucru care după părerea lui Kishimoto, a fost o parte integrală a unei rivalități ideale. Este printre puținii membrii ai clanului Uchiha, datorită faptului că fratele său, Itachi Uchiha, i-a ucis pe ceilalți. Datorită acestui lucru, Sasuke crește cu o personalitate rece, având ca dorință uciderea fratelui său. Interacțiunile sale cu membrii echipei, mai ales cu Naruto Uzumaki, îl fac să se concentreze mai puțin la răzbunare, însă întâlnirea cu Itachi, care îl lasă pe Sasuke învins mental și fizic, îl determină pe Sasuke să plece din sat și să caute mai multă putere din partea criminalului Orochimaru.Dupa 3 ani Sasuke, realizand ca nu mai are ce invata de la Orochimaru il ucide pe acesta si recruteaza o echipa pentru a il gasi pe Itachi Uchiha. Cea mai mare parte a părții secunde se axează pe încercările colegilor săi de al recupera de la Orochimaru. În versiunea japoneză a anime-ului, Sasuke este dublat de Noriaki Sugiyama și în versiunea engleză de Yuri Lowenthal. El este nascut in zodia leului.sunt buna la compozitii. Very Happy

Very Happy Very Happy
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

sasuke uchiha (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: sasuke uchiha (parerea mea despre el)   sasuke uchiha (parerea mea despre el) Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 11:24 am

E super sweet:X
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Konan
Academia Ninja
Academia Ninja
Konan


Numarul mesajelor : 24
Localisation : Akatsuki
Data de inscriere : 22/12/2009

sasuke uchiha (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: sasuke uchiha (parerea mea despre el)   sasuke uchiha (parerea mea despre el) Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 1:43 am

Chiar si Naruto trebuia sa aiba rivali , dar cine s'ar fi gandit la Sasuke ? NU stiu , insa , chiar daca imi plac aproximativ toate personajele negative din anime , pe Sasuke nu pot sa il suport . Mai intai toate fetele sunt atrase de el si dupa ce pleaca nu mai e niciuna , decat Ino si Sakura =]] foarte tare , nu ? O.o In plus , daca a vrut sa se duca de partea raului trebuia sa stie ca vor exista si consecinte >__< Kishimoto Nu a gresit cu nimic cand a facut acest personaj , chiar mi se pare bine gandit , defapt Sasuke a fost rivalul lui Naruto chiar inainte de a se forma echipa 7 , pentru ca Naruto il invidia . Ma rog , atunci erau copilarii , dar cand s'a dus la Orochimaru >.< In orice caz chiar daca Sasuke se va intoarce in Konoha , daca as fi fost Hokage nu l'as fi primit caci un bine se poate face rau , dar un rau nu se mai transforma in bine Razz
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

sasuke uchiha (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: sasuke uchiha (parerea mea despre el)   sasuke uchiha (parerea mea despre el) Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 3:04 am

hmm,poi sti ca o sa vrea sa distruga konoha nuh'"?
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Konan
Academia Ninja
Academia Ninja
Konan


Numarul mesajelor : 24
Localisation : Akatsuki
Data de inscriere : 22/12/2009

sasuke uchiha (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: sasuke uchiha (parerea mea despre el)   sasuke uchiha (parerea mea despre el) Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 3:10 am

Exact , chiar ar putea face asta daca nu ar fi supravegheat ...
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

sasuke uchiha (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: sasuke uchiha (parerea mea despre el)   sasuke uchiha (parerea mea despre el) Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 3:14 am

incearca sa distruga satull pentru ca cei care sunt la putere l-au pus pe itachi sa-si omoare clanul si el vrea razbunare
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Continut sponsorizat





sasuke uchiha (parerea mea despre el) Empty
MesajSubiect: Re: sasuke uchiha (parerea mea despre el)   sasuke uchiha (parerea mea despre el) Icon_minitime

Sus In jos
 
sasuke uchiha (parerea mea despre el)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» jiraia - (parerea mea despre el)
» naruto uzumaki (parerea mea despre el)
»  parerea noastra despre Orochimaru
» Itachi Uchiha
» sasuke

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto :: Useri :: Personaje-
Mergi direct la: