Naruto
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naruto

 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Itachi Uchiha(istorisire)

In jos 
+2
Uchiha Yume
UchihaMadara
6 participan?i
AutorMesaj
UchihaMadara
Genin
Genin
UchihaMadara


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 28
Localisation : Bistrita
Data de inscriere : 13/12/2009

Itachi Uchiha(istorisire) Empty
MesajSubiect: Itachi Uchiha(istorisire)   Itachi Uchiha(istorisire) Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 6:49 am

Acum mult timp Itachi il antrena p fratele sau mai mic Sasuke.Dar asta pana intr-o noapte cand a primit ordine sa isi omoare clanul.Itachi nu a acceptat dar daca nu o facea...o faceau ANBU. Cand Sasuke a ajuns acasa si a vazut ca toti erau morti a ramas intr-o stare de inconstienta.Itachi l-a lasat doar pe Sasuke in viata.Apoi intr-o noapte Itachi si complicele lui Madara au invocat vulpea cu 9 cozi pt a distruge SI Konoha insa a fost cu esec deoarece Yondaime al patrulea Hokage s-a sacrificat pt a salva satul. In prezent Itachi regreta pt ce a facut in acea noapte si vrea sa se razbune pe Madara dezvoltandu-si si el sharinganul etern.Dar Itachi a fost invins de Sasuke asta pana cand Sasuke va afla ca Itachi a fost obligat sa isi omoare familia.Cand Sasuke va afla adevarul i se va activa sharinganul etern si il va cauta p UchihaMadara.
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

Itachi Uchiha(istorisire) Empty
MesajSubiect: Re: Itachi Uchiha(istorisire)   Itachi Uchiha(istorisire) Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:39 am

Cool,e super dragut Itachi:x
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Hinata-chan
Academia Ninja
Academia Ninja
Hinata-chan


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 31
Localisation : Konoha
Data de inscriere : 06/03/2010

Itachi Uchiha(istorisire) Empty
MesajSubiect: Re: Itachi Uchiha(istorisire)   Itachi Uchiha(istorisire) Icon_minitimeDum Mar 07, 2010 11:41 am

da ... e cool ... dar sunt curioasa cum va fi episodul in care sasuke va afla adevarul Smile
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

Itachi Uchiha(istorisire) Empty
MesajSubiect: Re: Itachi Uchiha(istorisire)   Itachi Uchiha(istorisire) Icon_minitimeLun Mar 08, 2010 1:06 pm

a aflat sa yic asa demuult adevarul :d
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

Itachi Uchiha(istorisire) Empty
MesajSubiect: Re: Itachi Uchiha(istorisire)   Itachi Uchiha(istorisire) Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 1:03 pm

si da e superr cool itachi as crede ca e frate de personalitate cu pain:))
Sus In jos
rosaby
Academia Ninja
Academia Ninja



Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 06/11/2010

Itachi Uchiha(istorisire) Empty
MesajSubiect: Itachi Uchiha (istorisire)   Itachi Uchiha(istorisire) Icon_minitimeSam Noi 06, 2010 10:52 am

Eu am vazut episodul in care Sasuke afla adevarul.Chiar Madara ii spune toata povestea cu Itachi .
Sus In jos
malina chan
Academia Ninja
Academia Ninja
malina chan


Numarul mesajelor : 9
Varsta : 27
Data de inscriere : 15/04/2010

Itachi Uchiha(istorisire) Empty
MesajSubiect: Re: Itachi Uchiha(istorisire)   Itachi Uchiha(istorisire) Icon_minitimeSam Dec 11, 2010 7:10 am

Itachi este personajul meu favorit din tot anime-ul si mi se pare ca lupta intre Itachi si Sasuke a fost cea mai tare ,dar nu Itachi si Madara au convocat vulpea cu 9 cozi inainte de Naruto, vulpea a fost inchisa in mama sa care atunci ,cand l-a nascut pe Naruto a eliberat vulpea cu 9 cozi.( manga 500 si 501 in ro pe ANIME KAGE)iar Itachi a ales sa protejeze Konoha si de bunavoie sa-si ucida clanul deoarece acestia planuiau sa atace satul riscand un razboi ninja.Itachi s-a aliat cu Madara pentru a ucide clanul cu o singura conditie sa lase satul in pace.(naruto shippuden ep 139 140 141 142 in ro pe ANIME KAGE).Doar pe Sasuke nu l-a ucis deoarece il iubea prea tare si inainte sa plece l-a ameninat pe Danzou ca daca se va atinge de Sasuke il va omora si pe el.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Itachi Uchiha(istorisire) Empty
MesajSubiect: Re: Itachi Uchiha(istorisire)   Itachi Uchiha(istorisire) Icon_minitime

Sus In jos
 
Itachi Uchiha(istorisire)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Itachi Uchiha
» Sondaj Itachi
» Uchiha Madara
» sasuke uchiha (parerea mea despre el)
» crezi ca si uchiha sunt sensibili?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto :: Useri :: Personaje-
Mergi direct la: