Naruto
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naruto

 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 povesti creiate de mine

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Sakura
Genin
Genin
Sakura


Numarul mesajelor : 163
Varsta : 29
Localisation : ~Satul ascuns intre Frunze~
Data de inscriere : 23/05/2007

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeDum Mai 27, 2007 2:10 am

Poi daca lumea si-a expus desenele, cantecele ji videoclipurile, eu ma-m gandit sa va expun una dintre povestile mele.
Nu-s prea reusite dar ma rog... Si va mai rog un lucru sa nu postati pana nu termin de scris povestea..
Asta ar trebui sa fie prima poveste creiata de mn:
"Tara Jucariilor"


Anna era o fata cu multa imaginatie ji cu multe jucarii. In fiecare dupa-amiaza isi rezerva o ora ca sa se joace cu ele.
Azi, insa nu se mai juca. Nu.Era prea suparata ca sa-si poata da drumul la imaginatie. In acea seara avu un vis ciudat:
O voce ii intra in vis ji ii spuse:
-Tu esti aleasa! Tu trebuie sa salvezi Tara Jucariilor.
-Nu, nu! Nu pot. Nu pot! spuse ea ji se trezi.Era 12:30 ji ea se gandea la cele spuse de voce" Tu trebuie sa salvezi Tara Jucariilor"
La 3 abia adormi. Dar iar acea voce ii spuse acelas lucru.Era nelinistita, La gandul ca acea voce ii va patrunde mereu in vise. La scoala nu mai era ea insa-si. Stia ca trebuie sa faca ceva.
Seara lua o sabie de lemn ji se culca. Vocea intra din nou in visul fetei:
-Vadca esti gata de drum!
-Da. Arata-mi calea! spuse ea.
Deodata se vazu o lumina alba ji apoi in toate culorile curcubeului; apoi se facu un drum de goasil trandafiriu. Anna pasea incet, incet cu inima cat un purice. Vocea vorbi din nou:
-Iata calea! Tara Jucariilor trebuie salvata, sa ai grija mica luptatoare!
-Stai tu unde mergi?Nu ramai cu mine?intreba Anna
Dar nimeni nu mai era inafara de ea.Merse ce merse ji dadu de o poarta.Poarta era facuta din goasil auriu ji suflat cu pulbere de diamant. Un clown de jicarie se apropia de ea razand ji topaind ca nebunul.
-Tu trebuie sa fi Anna de pe Teera, nu?
-Da, eu sunt. spuse ea
-Atunci vino cu mine. spuse el
-Dar unde? Nu vad pe nimeni.
-Ba da o sa-i vezi! spuse el ji incepand sa sara ji sa topaie incepu sa ii povesteasca tot ce stie despre Tara Jucariilor.
-Deci eu trebuie sa ma lupt cu "Sarpele cu Clopotei"?intreba ea
Clownu incuvinta din cap.
In sfarsit au ajuns la Palatul celor 1000 de Magi.
-Aici printul Menes te sateapta! El domneste peste acest regat. Cu el vei vorbi despre Sarpele cu clopotei. spuse clownul ji pleca.
Deodata o voce tremurata o invita in naumtru, spunand ca printul o sateapta de mult. Fata intra. Palatul era facut din Topaz cu Rubine asternute pe pereti.
-Intra, draga, te asteptam!
-Da? Adica tu trebuie sa fi printul Menes! spuse Anna
Dupa o discutie aprinsa dintre Menes ji Anna, printul ii dadu o fotografie unde era Sarpele cu Clopotei. Era tare urat:chel, cu ochi ca focul ji pe el purta o mantie jegarita.
-Trebuie sa dam lupta imediat! spuse printul, iar fata incuvinta din cap.
Dupa ceva timp incepu cea mai crancena lupta dintre toate dimensiunile.
Dupa ani de lupta Anna reusi sa-l invinga pe raul Sarpe cu Clopotei.
Dimineata era foarte fericita ca reusise sa invinga raul. Era ji mai distrata, dar era ea!
Ji asa am incheiat, q un proverb mistic Very Happy BINELE INVINGE IN TOTDEAUNA RAUL! Very Happy
Sper ca va va placea!
Sus In jos
Uchiha-Gurl
Genin
Genin
Uchiha-Gurl


Numarul mesajelor : 162
Varsta : 30
Localisation : ~Naruto.Manga-Anime~
Data de inscriere : 24/05/2007

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeDum Mai 27, 2007 3:19 am

te pricei sa stii Razz deci la concursul q fanficuri o sa am concurenta!!!!!!!!!! Twisted Evil e sooper povestea cu micutza Anna.... Wink
Sus In jos
http://www.maddy-sweet-girl.piczo.com
Sakura
Genin
Genin
Sakura


Numarul mesajelor : 163
Varsta : 29
Localisation : ~Satul ascuns intre Frunze~
Data de inscriere : 23/05/2007

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeDum Mai 27, 2007 3:38 am

poi mai am cateva... mai moolte dar sincer.. mi-e lene sa le scriu pe cacalc!
Sus In jos
Uchiha-Gurl
Genin
Genin
Uchiha-Gurl


Numarul mesajelor : 162
Varsta : 30
Localisation : ~Naruto.Manga-Anime~
Data de inscriere : 24/05/2007

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeDum Mai 27, 2007 10:06 am

scriele! te imploooor!!!! Very Happy hay ca vine ji vacantza si o sa ai timp Laughing
Sus In jos
http://www.maddy-sweet-girl.piczo.com
Sakura
Genin
Genin
Sakura


Numarul mesajelor : 163
Varsta : 29
Localisation : ~Satul ascuns intre Frunze~
Data de inscriere : 23/05/2007

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeLun Mai 28, 2007 1:14 am

ok, ok, ok...
uite urmatoarea mea poveste care este scrisa va fi un sg cap dintr-un fel de carte, roman,qm vreti voi sa ziceti! am uitat sa va zic : TITLUL NU VA FI SPECIFICAT!


cap1:Misiunea cea mare


Era o zi frumoasa ji insorita.prin padurepasarelele ciripeau,fluturi zburau, albinele mergeau din floare in floare ca sa adune polen ji rondunelele se intorceau din tarile calde.
Dar in sat era mare agitatie, din cauza ca urma SARBATOAREA PRIMAVERII.Gospodinele curatau casa de zor, iar fetele tinere isi puneau in par flori albe de ciresi infloriti.
Toti barbatii ji flacaii isi pregateau numerele pt spectacol..Toata lumea era fericita!
Dar intr-un colt mai retras ji mai intunecat din padure, era un templu...
poi voi scrie ji alta data...
gata hai ca mai scriu:Aceasta padure era sacra, dar oamenii de temeau de ea pt k se spunea ca acolo ar fi trait un spirit rau. dar nimeni nu stia, ji cei care stiau nu aveau voie sa spuna nimanui; ca in adancul padurii a trait odata un om. acesta se num Corgi. Corgi era un 'vraci' renumit pt k putea sa vindece lumea de orice. Dar corgi avea un blestem pe care la luat q el in mormant. Doar placute q cv din viata lui ji despre blestemul lui existau in padure; dar s-au distrus q timpul. asa ca nimeni nu stia nimic. ji aqm sa revenim la templu:acolo nu multi ucenici mai ramasesera, doar 13. dar cei mai imp dintre ei erau:Kasesha (se citeste Kaseja) Hatura ji sora-sa Meko Hatura.
Ele erau cele mai bune, mai ales Kasesha.Cand nu primeau misiuni Kasesha o medita pe Meko. Erau ca YN JI YANG. Una era buna la lupta ji cealalta la teorie. Iar ceilalti vor aparea in pov mai tarziu; dar sa vedem ce fac cele doua surori in partea de vest a templului:
Sus In jos
Sakura
Genin
Genin
Sakura


Numarul mesajelor : 163
Varsta : 29
Localisation : ~Satul ascuns intre Frunze~
Data de inscriere : 23/05/2007

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 1:24 pm

uitati de ce am scris mai sus.. e plictistoare ji tot tacamul lol! pot sa pun una mai happy. pot sa spun ca e facuta de mine ji de admina Very Happy dar ii dati credit ei k ea a venit cu acele idei!
P.S. este despre clasa noastra asa k sa nu va mirati de nume.... inca cv va rog sa fie confidential Very Happy

O,viata mea...


Era o zi obijnuita de scoala ji deasemenea fff plictisitoare pana cand diriga dadu buzna in clasa la ora de istorie ji ne pune pe banci un test grila scris intr-o cu totul alta lb.
-Asta cu siguranta e lb tocilarilor. spun io ( sil)
-Asta inseamna k teo va trece cu brio peste acest test. spune an ( ada) <<-- io an ii zic Razz
Deodata se facu liniste : capul dirigai exploda ( ne imaginaram noi)
-Acest test este dat pt a verifica care sunt cei ce vor fi trimisi la o scoala speciala pt 3 ani! Incepeti!!!
-Cred k glumeste...
dupa o ora:
( profu de istorie in gand): hoasca dreak... mia furat ora ezact cand vroiam sa le povestesc cum TH ji RBD sau linsat unii pe altii!
-Lasati creioanele jos... Diriga iesi din clasa stand sa cada lata din cauza k golise sticla de rom a frofului de istorie de pe catedra.
Peste 5 min:
Diriga sughitand: Silvana, Andreea, Roxana,Iulia,Alexandra,Elena,Paul,CatalinDany,Iulian,Andrei ji Brotac sa vina la mine in carciuma... pardon salatoriu... pardon birou...( in birou profa)-Voi,hac..ati fost, hac... alesi hac... sa va hac... carati... hac!
-Oke... hai sa mergem sa facem bagajele...
Dupa alte 3 ore:
-Vati luat ji cartile de scoala? intreaba profa inca beata.
-nu...
-bine..^^ va veti teleporta cu acest prajitor de paine: ji ne arata un touster vechi ji cumparat de la mana a-14-ea.
-Si cum vom face asta? intreba paul
-aa... no idea. credeam k de asta va veti ocupa voi.
peste alte 3 zile: suna telu la pofa akas...
-Alo? spuse diriga
-Am ajuns...
-bun^^...
-dupa ce am tarat prajitorul in jurul scolii timp de 24 de ore pana ia venit lu brotac stralucita idee de al baga in priza... ( ji zic stralucita idee a lu brotac pt k el e prost, intelegeti unde bat?)
-Bine... pa!
Ji diriga ne inchide telu in nas..
-ji ce facem acum k am ajuns?
-Poi am putea manca fiind faptul k nu am mai mancat timp de 4 zile 4 ore ji 5 min...
-Am crezut k a trecut mai mult. spuse andrei alb la fata.
- de acord... spuse iulian... uite un tomberon!
-Io is prima! striga iulia aruncanduse in el. Am gasit o cutie goala de sardine!
-A mea e! striga roxana.Dar nu avura timp sa ia nici o inghititura k din spatele lor se auzi o maraietura de caine turbat care incepu sa le alerge pe iulia ji roxana prin curte.
-Ei chiar acum miam dat seama k ne aflam in curtea cuiva... dar an ( ada) nu avu timp sa termine ceea ce avea de spus k un glonte ii despica freza in 2 lu brotac: un mos mic de statura cu o A.K.47 in mana se uita urat la noi. de odata se auzi o bufnitura ji mosu ( kre se afla la balcon) incepe sa ciuruiasca pamantul in urma noastra kre alergam k niste disperat prin curte. Mosu sta sa cada ( defapt a ji cazut) iar o hasca striga: " SPRING NICHT, tataie! Hoasca ii ridica cu o galeata pe mos, ji acesta cand se trezeste tipa: FUMEIE TIAM SPUS SA NU MAI VB GERMANA, k nu inteleg nik!!
reusind sa scapam in sfarsit de dobermanul turbat care inca le mai fugarea pe iulia ji roxana o luaram cu totii la fuga pe deal in sus inca vreo 2 km.
-Hai sa ne intoarcem acasa!!! spusera roxana ji iulia in cor.
-Nu putem. prajitorul de paine sa ars. spuse alexandra.
-Logic, spun io. doar pe el scrie: " DE UNICA FOLOSINTA!!!"
-Am puso. hai sa mergem in cabina aia telefonica ji so sunam pe diriga k sa vina sa ne ia. spuse elena
-Elena, aia n e o cabina telefonica.... e o buda.... spuse catalin
THE END^^ hope u like it.
Va urma... partea a2-ua: "ne vom mai intoarce vreo data?"

study pls so cititi ji sa va dati cu parerea Razz
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeDum Aug 23, 2009 12:51 pm

wooooooooooow tare povestea ce tare a fost faza cu hac!.... voiati fost alesi sa va carati hac!... iesti tare fato
Sus In jos
UchihaMadara
Genin
Genin
UchihaMadara


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 28
Localisation : Bistrita
Data de inscriere : 13/12/2009

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: wow   povesti creiate de mine Icon_minitimeLun Dec 14, 2009 2:43 am

wow!Te pricepi nu gluma tineo tot asa
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeMar Dec 15, 2009 8:10 am

good story
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeMar Dec 15, 2009 9:31 am

stiu intotdeauna cei de pe forum au facut povesti bune bv
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 4:38 am

Yah you are right,am si eu o gramada de povesti,dar nu le postez:P
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Continut sponsorizat





povesti creiate de mine Empty
MesajSubiect: Re: povesti creiate de mine   povesti creiate de mine Icon_minitime

Sus In jos
 
povesti creiate de mine
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» concurs creat de mine
» Stuff create de mine

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto :: Fan art-
Mergi direct la: