Naruto
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naruto

 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 akatsuki clan

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
uchiha_tears
Academia Ninja
Academia Ninja
uchiha_tears


Numarul mesajelor : 45
Localisation : lost in his dark tears
Data de inscriere : 29/10/2008

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitimeSam Ian 24, 2009 2:39 pm

Akatsuki ( Zori de zi sau Zorii dimineții) este o organizație de 9 ninja criminali ce furnizează principalii antagoniști ai seriilor. Țelul organizației, definită de liderul ei Pein, este dominarea lumii, pe care plănuiesc să o săvârșească capturând bestii. Membrii acestei organizații sunt ninja care si-au abandonat satele, și sunt considerați de fostele lor sate ca fiind o clasă a criminalilor, cei mai periculoși și căutați ninja din universul "Naruto". Încă de la începuturi, Akatsuki este compusa din zece membri, care operează în doua celule și au haine similare, manta neagră cu nori roșii și guler înalt. Din partea a doi membrii Akatsuki(Itachi si Kisame Hoshigaki) a existat o încercare de a captura Vulpea cu noua cozi, organizația nu este proeminent prezenta în prima parte. În Partea II ei au mai multe activități, îl capturează pe Gaara și îi extrag bestia cu o coada, pe Shukaku, și muncesc mai departe pentru a captura și celelalte bestii cu coadă.

daca mai stiti mai scrieti ca eu am scris pe scurt!
Sus In jos
andi_gaara_itachi
Academia Ninja
Academia Ninja
andi_gaara_itachi


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 31
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 01/07/2009

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: Re: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitimeJoi Iul 02, 2009 12:33 am

Organizatia are sediul in orasul Amegakure , oras cucerit de Pain.
Organizatia a avut la inceput 10 membri , dar Orochimaru a plecat.
Desi Pain se prsupune ca este liderul acest primeste ordine in secret de ma Mandara Uchiha.
Mandar este fundatorul organizatiei Akatasuki . In serial Mandara aparde deghizat in Tobi , deoarece vroia sa ramana anonim si din cauza faptelor lui , fiind cel care l-a ajutat pe Itachi sa isi omoare familia , de asemenea acesta a incercat sa distruga orasul Ascuns Intre Frunze , iar anumite personaje , Minato Namikaze si Itachi Uchiha , presupun ca acesta ar fo controlat Vulpea Cu Noua Cozi in urma cu 12 ani de la inceputul seriei , atunci cand aceasta a atacat orasul .



In seria a doua mor 6 membri ai organizatiei Sasori , Kakuzu , Hidan , Itachi , Deidera si Pain . De asemenea dupa moartea lui Pain partenera lui Konan paraseste organizatia , fiind a doua persoana care iese sin Akatasuki , si pt. a ii indeplini visul lui Pain , cel de aduce pacea pe pant , ii spune lui Naruto ca il va ajuta si va lupta alaturi de el pt. a realiza acst lucru.
Tot in a doua serie in Akatasuki mai intra 4 membri Sasuke , Suigetsu , Karin si Juga .
Organizatia ajunge sa aibe 7 membri .




Mai departe nu stiu inca ce urmeaza .
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: Re: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 3:44 am

mie din akatsuki imi place deidara kisame si itachi iar pe locul doi este pein a da ati obs ca deidara e baiat (barbat ce o fi el ) si are nume de fata si aranjarea parului tot la fel ati observat?
Sus In jos
UchihaMadara
Genin
Genin
UchihaMadara


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 28
Localisation : Bistrita
Data de inscriere : 13/12/2009

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: deci   akatsuki clan Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 5:04 am

Liderul clanului Akatsuki nu e Pain ci Madara
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: Re: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 5:09 am

cred ca multi stiu asta dar sa mai citesti odata ca din cate stiu spune acolo ca este fondatorul dar si sef in secret
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: Re: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 5:18 am

Eu stiam ca liderul e Sasori,but Itachi e superb il ador:X,da stiam ca Deidara e baiat
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: Re: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 5:49 am

sincer si eu stiam ca madara(tobi)este seful fara suparare
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: Re: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 11:48 am

Pai tobi e cel mai nou membru
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: Re: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitimeLun Dec 14, 2009 1:07 am

defapt inerves e cel mai vechi daca el a intemeiat akatskui cum poate sa fie cel mai nou deci
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

akatsuki clan Empty
MesajSubiect: Re: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 5:23 am

pai tot pe forum scria c e cel mai nou but whatever
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Continut sponsorizat





akatsuki clan Empty
MesajSubiect: Re: akatsuki clan   akatsuki clan Icon_minitime

Sus In jos
 
akatsuki clan
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Akatsuki

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto :: Useri :: Personaje-
Mergi direct la: