Naruto
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naruto

 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 might guy

In jos 
3 participan?i

care este elevul preferat din echipa lui might guy?
neji
might guy Vote_lcap75%might guy Vote_rcap
 75% [ 3 ]
lee
might guy Vote_lcap25%might guy Vote_rcap
 25% [ 1 ]
ten ten
might guy Vote_lcap0%might guy Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 4
 

AutorMesaj
uchiha_tears
Academia Ninja
Academia Ninja
uchiha_tears


Numarul mesajelor : 45
Localisation : lost in his dark tears
Data de inscriere : 29/10/2008

might guy Empty
MesajSubiect: might guy   might guy Icon_minitimeMier Dec 03, 2008 6:10 am

Might Guy :::


Might Guy este liderul Echipei Guy, desi isi dedica cea mai mare parte a timpului sau unuia dintre studentii sai: Rock Lee. Datorita dedicatiei lui Guy fata de el, Lee i-a copiat imaginea acestuia, purtand costumul verde si distinctiv al lui Guy si avand tunsoarea stralucitoare in forma de castron (avand deja sprancenele proeminente ale lui Guy). Lee a adaptat, de asemenea, figura de tip cool a lui Guy: doua degete ridicate, clipirea, si zambetul cu dintii atat de albi incat dau proverbialul "ping", folosite ca un fel de promisiune foarte importanta. Guy foloseste filozofia "regula mea" ce presupune sa se auto-pedepseasca in cazul unei infrangeri, avand credinta ca acestea il vor face mai puternic.Creatorului seriei, Masashi Kishimoto, ii place personalitatea lui Guy, asemanatoare cu cea a unui antrenor de gimnastica pe care l-a avut in scoala generala, desi acesta nu a fost sursa lui de inspiratie pentru creearea lui Guy. Kishimoto spune ca el nu ar s-ar fi putut compara cu Guy, intrucat Guy este prea intens pentru el.

In lupta, Guy este specializat in taijustu, atacuri fizice, care incearca sa i le predea lui Lee. Spre deosebire de Lee, care nu poate folosi alte tehnici, el foloseste taijutul doar ca preferinta, incapatanandu-se sa nu foloseasca chiar si tehnici de baza. When not teaching Lee a new ability, Guy este de obice in competitie cu rivalul sau auto-proclamat: Kakashi Hatake. In timpul seriei, Kakashi nu a aratat nici un fel de interes in rivalitatea lor, care nu are nici un rost in afara de faptul ca il motiveaza pe Guy sa arate lumii ca poate invinge doar cu taijutsul un geniu ca Kakashi. Tinand cont ca Guy este singurul care pune vre-un efort in aceste lupte, el si-a creat un mod folositor de a contracara iluziile Sharinganului, prin anticiparea miscarilor oponentului uitandu-se la picioarele acestuia.
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

might guy Empty
MesajSubiect: Re: might guy   might guy Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 7:07 am

INTERESANT CEAI SPU DAR PACAT CA IAR AI FOLOSIT WIKIPEDIA SCZZ:D
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

might guy Empty
MesajSubiect: Re: might guy   might guy Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 11:06 am

Imi place ca e super puternic si super rapid
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Continut sponsorizat





might guy Empty
MesajSubiect: Re: might guy   might guy Icon_minitime

Sus In jos
 
might guy
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto :: Useri :: Personaje-
Mergi direct la: