Naruto
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naruto

 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 grade ninja

In jos 
4 participan?i

credeti ca scriu mult si prea filozofic??(am mai putin de 12 ani)
da
grade ninja Vote_lcap20%grade ninja Vote_rcap
 20% [ 1 ]
intre da si nu
grade ninja Vote_lcap80%grade ninja Vote_rcap
 80% [ 4 ]
nu
grade ninja Vote_lcap0%grade ninja Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 5
 

AutorMesaj
uchiha_tears
Academia Ninja
Academia Ninja
uchiha_tears


Numarul mesajelor : 45
Localisation : lost in his dark tears
Data de inscriere : 29/10/2008

grade ninja Empty
MesajSubiect: grade ninja   grade ninja Icon_minitimeMar Dec 02, 2008 11:19 am

Grade Ninja
Student Academie


- Studenții învață la academie cum să devină ninja.


Genin

- Cel mai inferior grad ninja. Misiunile genin se desfășoară în echipe de 3, acestea fiind conduse de un Jounin (un ninja de elită). Geninii fac misiuni de gradul C și D.


Chunin

- este gradul ninja mediu. Chuninii sunt aleși lideri de echipă și fac misiuni de gradul B și C.


Jounin Special


- este un grad de pregatire pentru a deveni Jounin.Ei nu antreneaza pe nimeni spre deosebire de Jounini.Ei fac missiuni de gradul B si A si foarte rar de grad S.


Jounin

- este un ninja de elită. Jouninii sunt aleși antrenori pentru echipele de genini și fac misiuni de gradul A și S.

Sannin

- Înseamnă "Cei Trei Ninja". Este denumirea dată de Hanzo echipei formate din Orochimaru, Jiraiya, Tsunade care l-au impresionat cu aptitudinile lor.

Kage


- sunt conducătorii satelor shinobi. Kage, înseamnă lit. 'Umbră'. Fiecare dintre satele acunse ale celor Cinci Mari Națiuni Shinobi au câte un astfel de Ninja. Ei se numesc: Hokage (Umbra Focului; se află în Satul Ascuns între Frunze), Kazekage (Umbra Vantului; se află în Satul Ascuns în Nisip), Mizukage (Umbra Apei; se află în Satul Ascuns în Ceață), Raikage (Umbra Fulgerului; se află în Satul Ascuns în Nori), Tsuchikage (Umbra Pământului; se află în Satul Ascuns între Stânci). De asemenea, există și Hoshikage (Umbra Urșilor; se află în Satul Ascuns sub Stele), și Otokage (Umbra Sunetului; se află în Satul Ascuns în Sunet) însă nu sunt recunoscuți oficial de conducătorii celor Cinci Mari Națiuni Shinobi.
Sus In jos
uchiha_tears
Academia Ninja
Academia Ninja
uchiha_tears


Numarul mesajelor : 45
Localisation : lost in his dark tears
Data de inscriere : 29/10/2008

grade ninja Empty
MesajSubiect: alte titluri de ninja   grade ninja Icon_minitimeMar Dec 02, 2008 11:35 am

Alte titluri ninja
ANBU

- înseamnă "Secția Ascunsă", inițialele venind de la "Escadroanele de Asasinate și Tactici Speciale" în japoneza: Forțele Speciale Ninja - ei primesc misiuni care privesc direct securitatea satului din care provin, misiunile lor sunt de cele mai multe ori misiuni de rang S și identitățile membrilor acestor escadroane sunt secrete. Tehnic ANBU este o funcție mai mult decât un rang sau grad ninja. (ex: Yamato)



Anbu Ne

- este o diviziune a ANBU, condusă de un ninja bătrân pe nume Danzou. Această secție este cunoscută deoarece Danzou lucra împotriva celui de-al treilea Hokage. (ex: sai)


Ninja-medic


- sunt ninja cu abilități medicale. Își folosesc tehnicile pentru a trata alți shinobi. (ex: Tsunade, Sakura, Ino, Shizune, Kabuto)


Ninja-urmăritor

- shinobi abili, antrenați pentru căutarea și omorârea acelor ninja care au trădat satul în care se aflau. (ex: Haku)


Nukenin


- Shinobi care a trădat și părăsit satul în care se afla. (ex: Zabuza, Itachi, Kisame[restul Akatsuki])
Sus In jos
uchiha_tears
Academia Ninja
Academia Ninja
uchiha_tears


Numarul mesajelor : 45
Localisation : lost in his dark tears
Data de inscriere : 29/10/2008

grade ninja Empty
MesajSubiect: alte titluri de ninja   grade ninja Icon_minitimeMar Dec 02, 2008 11:35 am

Alte titluri ninja
ANBU

- înseamnă "Secția Ascunsă", inițialele venind de la "Escadroanele de Asasinate și Tactici Speciale" în japoneza: Forțele Speciale Ninja - ei primesc misiuni care privesc direct securitatea satului din care provin, misiunile lor sunt de cele mai multe ori misiuni de rang S și identitățile membrilor acestor escadroane sunt secrete. Tehnic ANBU este o funcție mai mult decât un rang sau grad ninja. (ex: Yamato)



Anbu Ne

- este o diviziune a ANBU, condusă de un ninja bătrân pe nume Danzou. Această secție este cunoscută deoarece Danzou lucra împotriva celui de-al treilea Hokage. (ex: sai)


Ninja-medic


- sunt ninja cu abilități medicale. Își folosesc tehnicile pentru a trata alți shinobi. (ex: Tsunade, Sakura, Ino, Shizune, Kabuto)


Ninja-urmăritor

- shinobi abili, antrenați pentru căutarea și omorârea acelor ninja care au trădat satul în care se aflau. (ex: Haku)


Nukenin


- Shinobi care a trădat și părăsit satul în care se afla. (ex: Zabuza, Itachi, Kisame[restul Akatsuki])
Sus In jos
uchiha_tears
Academia Ninja
Academia Ninja
uchiha_tears


Numarul mesajelor : 45
Localisation : lost in his dark tears
Data de inscriere : 29/10/2008

grade ninja Empty
MesajSubiect: Re: grade ninja   grade ninja Icon_minitimeMar Dec 02, 2008 11:36 am

scz ca l-am trecut de doua ori dar am apasat pe ceva si l-a pus a doua oara
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

grade ninja Empty
MesajSubiect: Re: grade ninja   grade ninja Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 7:16 am

IMI CER SCZ CATI SPUN DAR ACEEA CU ANBU SI ALTELE CHAIR LEAI FACUT PREA EVIDENTIALE ADIK TREBUIE SA MAI PUI SI TU DE LA TN CATEVA IDEI MACAR UNA CAT DE MICA O FI EA
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

grade ninja Empty
MesajSubiect: Re: grade ninja   grade ninja Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 2:39 am

imi plac foarte mult postarile tale esti super bv
Sus In jos
geanitare
Genin
Genin
geanitare


Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 15/11/2009

grade ninja Empty
MesajSubiect: Re: grade ninja   grade ninja Icon_minitimeDum Noi 15, 2009 7:12 am

WOW BUN SPIRIT DE POSTAT GRADELE NINJA BV SI CHIAR NU AI 12 SAU AI MAI PUTIN ?Question
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

grade ninja Empty
MesajSubiect: Re: grade ninja   grade ninja Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 8:45 am

da cam ciudat dar super Very Happy
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

grade ninja Empty
MesajSubiect: Re: grade ninja   grade ninja Icon_minitimeJoi Dec 03, 2009 9:22 am

super informatile arigato desi le stiam de pe net am citit multe lucruri despre naruto:)
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

grade ninja Empty
MesajSubiect: Re: grade ninja   grade ninja Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 5:49 am

pai de acolo iau toti intelegi?
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

grade ninja Empty
MesajSubiect: Re: grade ninja   grade ninja Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 11:46 am

pai da,era logic
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Continut sponsorizat





grade ninja Empty
MesajSubiect: Re: grade ninja   grade ninja Icon_minitime

Sus In jos
 
grade ninja
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto :: Useri :: Personaje-
Mergi direct la: