Naruto
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naruto

 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 yamato

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
uchiha_tears
Academia Ninja
Academia Ninja
uchiha_tears


Numarul mesajelor : 45
Localisation : lost in his dark tears
Data de inscriere : 29/10/2008

yamato Empty
MesajSubiect: yamato   yamato Icon_minitimeDum Noi 30, 2008 11:53 am

yamato ::


Yamato este prezentat în timpul părții secunde a seriilor ca înlocuitor al lui Kakashi Hatake. Dupa reîntoarcerea lui Kakashi, el stă în echipa în pozitie de conducător secund. Deși "Yamato" este un nume de cod desemnat pentru ca acesta să fie inclus în Echipa 7, el îl consideră ca un nume opus celui real, Tenzo . În timpul copilăriei sale, Yamato a fost răpit de Orochimaru, făcându-i-se experimente pentru a încerca copierea abilităților unice ale Primului Hokage. Orochimaru a fost forțat să paraseasca satul Konoha înainte să își termine experimentul, neștiind că Yamato a obținut cu succes tehnicile Mokuton ale Primului Hokage. Când sunt folosite, Yamato poate să formeze orice din lemn la simpla dorință, nefiind greu să creeze case pentru a putea "locui" cât timp sunt plecați undeva. Mokuton îi permite lui Yamato să suprime influența unei bestii cu coadă asupra unei gazde . Acesta este principalul motiv pentru care a fost luat în Echipa 7, fiind cel care poate sa îl oprească pe Naruto dacă demonul cu nouă-cozi din el scapă de sub control. În "Naruto: Shippūden", Yamato este dublat de Rikiya Koyama.
Sus In jos
ionutz003
Kage
Kage
ionutz003


Numarul mesajelor : 564
Varsta : 27
Localisation : rm sarat
Data de inscriere : 13/08/2009

yamato Empty
MesajSubiect: Re: yamato   yamato Icon_minitimeSam Aug 22, 2009 7:31 am

MERSI PT INFORMATI ASTA AVEAM NEVOIE SA STIU CN ESTE YAMATO
Sus In jos
Uchiha Yume
Jonin
Jonin
Uchiha Yume


Numarul mesajelor : 366
Varsta : 28
Localisation : konoha
Data de inscriere : 23/11/2009

yamato Empty
MesajSubiect: Re: yamato   yamato Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 11:00 am

Da yamato e doar un nume de cod:)
Sus In jos
http://bebelushapapushik.hi5.com
Continut sponsorizat





yamato Empty
MesajSubiect: Re: yamato   yamato Icon_minitime

Sus In jos
 
yamato
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto :: Useri :: Personaje-
Mergi direct la: